Update bouw RV Anna Weber-van Bosse

Het werk aan het nieuwe onderzoeksschip RV Anna Weber-van Bosse op de Armon Astilleros scheepswerf in Vigo, Spanje, gaat de hele zomer door. De planning is dat het schip eind van 2025 wordt opgeleverd. "Het is mooi om te zien hoe al onze plannen en ideeën nu realiteit worden," zegt Gert-Jan Reichart, hoofd van de NIOZ-afdeling Ocean Systems, die eerder deze week de werf bezocht. "Binnenkort is de RV Anna Weber-van Bosse klaar om de wereldzeeën te bevaren, en de Nederlandse mariene onderzoeksgemeenschap in staat te stellen de oceaan verder te verkennen, van het wateroppervlak tot in de diepzee en van de polen tot de tropen."
Op het schip worden nu de kranen, frames en de deur in de romp voor de CTD geinstalleerd, en het achterdek wordt zo klaargestoomd voor nieuwe onderzoeksontdekkingen. De buitendekken worden gezandstraald en geverfd. Nu de steigers om de hoofdmast zijn verwijderd, is er nu vrij zicht op het hoogste punt van het schip.
Recente foto's van de buitenkant van het schip in aanbouw.
In het schip zelf is het timmerwerk van de accomodaties voor bemanning en wetenschappers bijna gereed. De technische ruimtes worden geïsoleerd en in de state-of-the-art laboratoria wordt de benodigde apparatuur geinstalleerd. Ook de elektra en batterijen voor het schip worden geïnstalleerd en stap voor stap getest.
Recente foto's van de verschillende binnenruimtes in het schip, in aanbouw.
Het site-team in Vigo werkt hard om de voortgang bij te houden. Het team is inmiddels uitgebreid met onze eigen chief engineer en ook de kapiteins zullen zich binnenkort bij hen voegen. De komende maanden worden spannend, met veel overleg, inspecties en testen.