Status update RV Wim Wolff | 2 November 2026

Onderzoeksschip Wim Wolff op zee.

Onderzoeksschip Wim Wolff (foto: Flying Focus)

Sinds de vorige update zijn er geen wezenlijke veranderingen. RV Wim Wolff blijft tijdens het winterseizoen buiten gebruik terwijl de reparatie wordt voortgezet. Een betrouwbare datum waarop het schip weer kan worden ingezet, is nog niet beschikbaar. Dit komt mede doordat sommige vervangende onderdelen speciaal voor het schip worden gemaakt.

Het incident ontstond doordat een afsluiter onbedoeld open is blijven staan, in combinatie met andere technische en operationele omstandigheden. Delen van het interieur moeten worden vervangen. De reparatiekosten worden door de verzekering gedekt, met uitzondering van het eigen risico. Er komt aanvullende, duidelijkere signalering om een vergelijkbaar incident in de toekomst te helpen voorkomen.

Aanvragen voor scheepstijd op RV Wim Wolff in 2027 kunnen zoals gebruikelijk via MFP worden ingediend. De planning wordt zo nodig aangepast zodra meer bekend is over het moment waarop het schip weer kan worden ingezet.

NIOZ zal een update geven zodra er meer informatie beschikbaar is. De vorige update vind je hier: Update 2 over het incident met de RV Wim Wolff

Opens in a new tab.

Neem contact op met NIOZ-directeur Maaike van de Kamp maaike.van.de.kamp@nioz.nl

Opens in a new tab of hoofd van NIOZ/NMF Nanco Klein nanco.klein@nioz.nl
Opens in a new tab
.