Home - General - Latest News - Archief - Overzicht 2003 - December


 
Overzicht 2012
Overzicht 2011
Overzicht 2010
Overzicht 2009
Overzicht 2008
Overzicht 2007
Overzicht 2006
Overzicht 2005
Overzicht 2004
Overzicht 2003
  December

Sitemap - Search 

 

2004 - April     Archief     NIOZ in de pers

 

December 2003

 

4 december

Atlantische jacuzzi:

Aarde was al eerder een broeikaswereld…

 

De mensheid maakt zich druk over de toenemende uitstoot van CO2 en het broeikaseffect, maar de planeet heeft wel ergere dingen meegemaakt.

Honderd miljoen jaar geleden was het klimaat zó warm dat de continenten onderliepen en het zeewater in de tropen vies warm was: 27 tot 32 graden Celsius.

Nederlandse onderzoekers hebben een nieuwe manier ontdekt om prehistorische zeeën te temperaturen.

Meer informatie  (VPRO – Noorderlicht)

 

 

2 december

Woestijnstof laat algen groeien…

 

Wetenschappers van het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) hebben aangetoond dat woestijnstof de groei van algen stimuleert.

De wetenschap ging er al wel vanuit dat ijzer in het woestijnstof zorgde voor algengroei, maar nu is dat voor het eerst bewezen.

De onderzoekers publiceren hun bevinding in het decembernummer van het Journal of Phycology.

Meer informatie  (NWO)

 

 

Tropische oceanen waren oververhit in vroegere broeikaswereld…

 

Tropische oceanen blijken in vroeger tijden maar liefst vijf tot acht graden warmer te zijn geweest dan nu.

Dat bewijzen biogeochemici van het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ).

Ze publiceren hun bevindingen in het decembernummer van het gerenommeerde Amerikaanse tijdschrift Geology.

 

Meer informatie  (NWO)