Home - Research Facilities - Data Management - STRATIPHYT - Dagboek


 
Dagboek
Participants

Sitemap - Search 

 

R/V Pelagia Cruise STRATIPHYT

 

Dagboek overzicht

Zondag, 26 juli

 

Nachtwerk in een lab-container

 

Vandaag begon anders dan de voorgaande dagen. Het regende en was koud. Na dagen van pauzes doorgebracht te hebben op het dek met een boek in de zon, moesten nu de lange broeken, truien en regenjassen aangetrokken worden.

De barbeque van gisteren is precies op het juiste tijdstip gehouden. Met zonnig weer en een fel blauwe zee.

De golven waren zo klein dat de glazen veilig op de reling konden worden neergezet. En om het geheel compleet te maken waren er bij het afsluitende ijsje in de verte luchtblazen van walvissen te zien.

 

Vandaag was de start van ons 24 uurs station. Gedurende 24 uur proberen we op dezelfde locatie te blijven liggen om zo parameters door de dag en nacht te kunnen meten. Om de gewenste watermassa te vinden zijn we een stukje terug gevaren en zijn we begonnen. De machinisten hebben deze rustdag voor het schip gebruikt om nodige werkzaamheden aan de moteren van het schip uit te voeren. De werkzaamheden van de opstappers verlopen inmiddels gesmeerd. Bij het binnenkomen van de gevulde Go-FLO's  staat er een rij mensen te wachten om hun lege flessen en containers af te geven. Na het vullen van flessen en containers in een schone hiervoor ingerichte container vertrekt iedereen naar eigen werkruimtes.

 

Op deze drukke dag smaakten de door de Letse kok gebakken blini's (grote Russische pannenkoeken) heel goed.

Bijzonder aan deze dag waren voor mij de reusachtige golven die met enige regelmaat over de verder rustige zee aankwamen. Aan de horizon waren ze ook als zich verplaatsende bergen te zien. Deze golven schijnen veroorzaakt te worden door stormen die in verre oorden hebben gewoed.

Anna Noordeloos