Home - General - Latest News - Archief - Overzicht 2004 - April


 
Overzicht 2012
Overzicht 2011
Overzicht 2010
Overzicht 2009
Overzicht 2008
Overzicht 2007
Overzicht 2006
Overzicht 2005
Overzicht 2004
  December
  November
  Oktober
  September
  Augustus
  Juli
  April
Overzicht 2003

Sitemap - Search 

 

 December – 2003/2004 – Juli     Archief     NIOZ in de pers

 

April 2004

 

22 april

De Pelagia: meeste weerwaarnemingen in 2003…

 

De Pelagia, het grootste onderzoeksschip van het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (Koninklijk NIOZ) op Texel, heeft in 2003 de meeste weerwaarnemingen verricht van alle Nederlandse schepen.

 

Meer informatie  (NWO)

 

 

2 april

Korte termijn effecten Kokkelvisserij…

 

Het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) heeft een onderzoeksrapport gepubliceerd over de effecten van mechanische kokkelvisserij in de westelijke Waddenzee. Het wetenschappelijk onderzoek heeft sinds 1988 plaats gevonden en is gebaseerd op 2700 meetpunten in de westelijke Waddenzee.

 

Hoofdconclusies uit het NIOZ-rapport:

 

1.    Kokkelschepen hebben met name de wadplaten met de hoogste aantallen en de meeste soorten bodemdieren bevist.

 

2.    Kokkelvisserij leidt op korte termijn niet alleen tot een significante afname van kokkels, maar ook van niet-doelsoorten zoals andere schelpdieren (nonnetje, mossel).

 

3.    Wormachtigen namen juist toe op beviste wadplaten; kokkelvisserij leidt tot 'verworming' van de Waddenzee.

Meer informatie